2022.02.23 12:40
Hogyan tisztítsuk ki a szupinált gyerekcipőket?
Ahhoz, hogy egy cipő sokáig szép és jó minőségű maradjon, mindenképpen szükséges rendszeresen tisztítani. Nem mindegy azonban, hogy milyen anyagot milyen módszerekkel ápolunk, mert míg bizonyos tisztítószerek hatástalanok lehetnek bizonyos cipők esetében, mások akár meg is rongálhatják a drága pénzért vett lábbeliket. És bizony ha gyerekcipőkről van szó, még jobban oda kell figyelnünk a tisztításra, hiszen a nagy játszások közepette gyorsan összekoszolódhatnak.
Hogy tisztítsuk Superfit, Szamos, DD Step vagy Primigi cipőinket?
Abban biztosan egyetérthetünk, hogy az egyik legjobb anyag, amiből cipő készülhet, az a bőr. A bőrcipők jól lélegeznek, tartósak és kényelmesek, azonban rendszeres ápolást igényelnek, különösen a csapadékosabb őszi és téli időszakban. A víz ellen hatékonyan lehet védekezni különböző impregnáló és ápoló spray-kkel, amelyekkel fokozhatjuk a víztaszító hatását. Ez azonban nem elég: a tisztítás elkerülhetetlen.
Bőrcipőtisztítás néhány lépésben:
- Óvatosan távolítsuk el a száraz szennyeződéseket kefével.
- Töröljük át a cipőt nedves ruhával.
- Ha velúrbőrről van szó, velúrkefével újíthatjuk fel a kifényesedett részeket.
- Lakkbőr esetén a nedves ruha mellett használhatunk lakkzselét is az ápoláshoz, de a cipőkrémet nem.
- Fényes bőr esetében cipőkrémet és waxot is használhatunk a felújításhoz.
- Szedjük ki a talpbetétet, és külön tisztítsuk meg nedves ruhával.
- Semmiképpen se tegyük a cipőt szárítógépbe vagy radiátorra – hagyjuk lassan megszáradni.
Mi a helyzet más anyagokkal?
A bőr mellett a másik leggyakoribb anyag, amiből cipő készülhet, az a textil. A bőrrel szemben a textilnél nyugodtan használhatunk mosószeres vizes ruhát vagy szivacsot a tisztításhoz, azonban ilyen esetben sem szabad mosógépet használni – maradjunk a kézi tisztításnál. A cipők talpa ugyanakkor sok esetben gumi – amit, mosószeres szivaccsal hatékonyan megszabadíthatunk a szennyeződésektől.